PODCAST AKA

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Podcastingu". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Povšimněte si podpory RSS! Weblog odkazuje nejen na české, ale i na anglické zdroje.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

11.6.06

Čtečky pro podcasting

Obdržel jsem dotaz, kterou čtečku preferuji. Přiznám se, že jsem jich dosud nevyzkoušel tolik, abych mohl srovnávat. Dostal jsem tip na čtečku "Ziepod", kterou si lze stáhnout z adresy http://www.ziepod.com.

Čtečku jsem nainstaloval, vyzkoušel a byl jsem příjemně překvapen. Po zadání adresy XML souboru ( feed ) čtečka stránku prozkoumá a načte informace o všech dostupných MP3 souborech (označuje je pojmem "epizody"). Nabídne je k poslechu přímo v prostředí čtečky, nebo ke stažení.  Čtečka může posloužit jako MP3 přehrávač, můžete do jejího prostředí přesunout soubory (myší) ze svého PC. Vzhledem ke svým vlastnostem může posloužit dobře i jako hlavní RSS čtečka.
Připravuji malou slideshow sestavenou ze screenshotů pořízených při práci s čtečkou, která přiblíží její prostředí a fungování. Adresu slideshow sdělím v tomto weblogu.