5.6.06

Podcasting a marketing

Bylo by nepřirozené, aby si technologie podcastingu nepovšimli marketéři. Náklady nejsou nijak velké a mluvené slovo má své kouzlo. A tak jedinou překážkou by mohla být, i přes pokrok v rychlostech připojení, přece jenom velikost souborů.
Příkladem jde portál
www.auto.cz, který nabízí každý týden nový podcast věnovaný novinkám v automobilovém průmyslu. Seznam namluvených článků vystavených k poslechu nebo ke stažení najdete na portálu na adrese: http://www.auto.cz/?r=clanky&q=podcast. Dnes jsem napočítal nabídku 6-ti podcastů. První z nich je věnován tématu: "Škodovky v modelovém roce 2007". Podcast si můžete stáhnout ve verzi 64 a 128 kbps (kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit: "Uložit cíl jako") nebo si jej můžete poslechnout přímo na webu v našem přehrávači. Ve verzi 64 kbps má soubor 2,9 MB a ve verzi 128 je to 5,8 MB.
6-ti minutový podcast si můžete poslechnout na adrese:
ZDE-ZDE
Pokud se rozhodnete pro stažení souboru ( formát MP3 ), můžete si při stahování dělat leccos užitečného a poslech si můžete naplánovat libovolně, zejména pokud k tomu využijete MP3 přehrávač, vhodné PDA nebo mobil.